ABD polisi hırsızları sahte Amazon kutularıyla yakalıyor

0

ABD’de Noel döneminde artan hırsızlıklara karşı önlem almak isteyen ABD polisi, özellikle hırsızlıkların çok yoğun yaşandığı bölgeler için Amazon’la iş birliği yaparak GPS takip sistemli sahte Amazon kargo paketleri hazırladı.

Hırsızlar için yem

Pek çok evde, kapı önüne bırakılan Amazon paketlerinin çalındığına dair şikayetler alan polis, Noel nedeniyle artan online alışverişleri ve hediye gönderimlerini fırsat bilecek hırsızları takip ederek saklandıkları yeri bulmak için GPS’li sahte Amazon paketlerini önceden belirlenmiş evlerin önüne bıraktı ve paketler dakikalar sonra çalındı.

Paketi takip ederek hırsıza ulaşan polis böylece bölgede hırsızlık yapanları da ele geçirmiş oldu. Ancak bu planın işe yaramadığı anlar da oluyor. Paketin içinden çıkan ürünü beğenmeyen hırsızların, GPS’li yem ürünü çöpe atabildiği durumlarda hırsızları takip etmek mümkün olmuyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>