Alibaba 12 saatte 18 milyar dolarlık satış yaptı

0

Çin’in dev tüketici varlığı, tüm şirketlerin Çin’e açılmak istemesinin en büyük nedeni. Pazar o kadar büyük ki, Çinli firmalar sürekli yeni rekorlar kırıyorlar. Çin’in Amazon’u olarak bilinen Alibaba ise Çin’de Sevgililer Günü’ne tepki olarak kutlanan “Bekarlar Günü” olan 11/11’de (11 Kasım) sadece 12 saat içinde tam 18 milyar dolarlık satış yaparak, batılı şirketleri korkutan bir rekor kırmış oldu.

Bekarlar satın almaya doyamadı

Çin’in en büyük online alışveriş şirketi, bu dev alışverişe dair raporlar da şirkete dair haberlerin yer aldığı haber sitesi Alizila üzerinden yayınladı. 

Bekarlar Günü’nde gerçekleştirilen 18 milyar dolarlık satışın 7 milyar dolarının ise indirimlerin başladığı ilk 30 dakika içinde gerçekleştiğinin altı çiziliyor.

Bu dev rakamlar şimdi Amazon’u kara kara düşündürüyor Çin vatandaşlarına odaklı bir politika yürütüyor olsa da dünyaya açılması ve batı ülkelerinde depolar kurup satış operasyonlarına başlaması an meselesi gibi görünüyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>