Alphabet DeepMind yapay zekası video oyunlarında insandan başarılı

0

Google’ın çatı şirketi Alphapet, yapay zeka geliştirmek için çok büyük yatırımlar yapıyor. Şirketin ünlü yapay zeka servisi DeepMind şimdi, eski Atari oyunlarında insanlardan daha başarılı sonuçlar almaya başladı.

Yapay zeka artık insanları yeniyor

DeepMind uzmanlarının, yapay zekanın gelişimini gözlemek için kullandığı yöntemlerden biri olan video oyunu performansında, DeepMind artık insanlardan daha başarılı olduğunu kanıtladı.

Pitfall, Montezuma’s Revenge, Solaris ve Skiing gibi efsanevi 57 Atari konsol oyunu üzerinde yapılan denemelerde, bu oyunları oynaması için geliştirile özel yapay zeka oyuncusu Agent 57, herhangi bir insanın alabileceği sonuçların çok ötesinde başarıla elde etmeye başladı.

Video oyunlarında başarılı olmak yapay zekayı “şimdilik” dünyayı ele geçirecek Matrix tarzı bir tehdide dönüştürmüyor ancak, o günlerin de geleceği bir zaman olacağını herkes hissedebiliyor. Yoksa bu korku sadece seyrettiğimiz filmler nedeniyle toplum hafızasına kazınmış bir paranoya mı? Cevabı zaman gösterecek…

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!