Amazon çekirdekten müşteri yetiştirecek

0

Online alışveriş devi Amazon, artık çocukların da alışveriş yapmasına izin verecek yeni bir sistemi devreye aldı. Buna göre, 18 yaşın altındaki çocuklar için ebeveynlerinin kontrolü altında açılacak hesaplarda çocukların alışveriş yapması mümkün olacak.

Çocuk hesaplarından yapılacak alışverişlerde ödemeyi ebeveynleri yapacak ancak öncesinde alınan ürünleri görüp bu ürünleri onaylamaları veya bazı ürünleri iptal etmeleri mümkün olacak.

Amazon.com/forteens adresi üzerinden kullanılacak yeni sistemden 13-17 yaş arasındaki çocuklar yararlanabilecek. Amazon böylece çocukların daha fazla otonomi kazanarak, kendi tercihlerini daha rahat ifade edebilecekleri alışverişler yapmalarını umut ediyor.

Elbette, bu yeni girişim Amazon’un geleceği açısından da çok önemli bir adım kabul ediliyor zira küçük yaştan itibaren Amazon’dan alışveriş yapmaya alışacak bireylerin yetişkinlik dönemlerinde de Amazon’un sadık müşterisi olacağı tahmin ediliyor. Diğer bir deyişler, Amazon müşterilerini çekirdekten yetiştirmeye başlıyor.