App Store gelir rekoru kırdı!

0

App Store gelir

Apple’ın uygulama mağazası 2019 yılında oldukça başarılı bir performans göstermişti. 2020 yılının henüz ilk günlerinde App Store gelir rekoru kırmayı başardı.

2020’de App Store gelir rekoru kırdı

Apple, uygulama mağazasında sunduğu hem ücretli hem de abonelik tabanlı hizmetlerle 2019 yılını başarılı bir şekilde geçirmişti. 2020 yılında bu başarıyı artırmayı hedefleyen Apple, yeni yıla rekor kırarak başladı.

2019 yılının tamamında 38 milyar dolar elde eden App Store, 2020 yılının ilk gününde 1,42 milyar dolar gelir elde etti ve 2020’ye rekorla başladı. Bu rekorlar App Store, geçen yıla oranla yüzde 20 gelir artışı yakaladı.

App Store’un bu geliri elde etmesinde direkt olarak hangi uygulamaların katkısının olduğu belirtilmedi. Ancak App Store’da yerini alan Apple TV+, News+ ve Arcade, Apple Music ve Apple Pay’in bu gelir artışında önemli bir paya sahip olduğu belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>