Apple uydu mu üretecek?

0

Apple, telefon ve tablet üretiminden sonra şimdi de uydu geliştirmeye başlıyor olabilir. Şirketin kurduğu yeni donanım ekibinin başına Google’ın büyük önem verdiği uydu işinin başındaki önemli mühendislerden birini getirmesi, bu şüpheleri arttırdı.

Google’ın uzaya gönderdiği uyduları ve roketleri geliştiren John Fenwick Alphabet’i terk ederek Apple’da işe başladığını duyurdu.

Apple’daki görevi konusunda net bir açıklama yapamayacağını da duyuran John Fenwick böylece Apple’ın gizli bir proje üzerinde çalıştığı şüphesini de güçlendirmiş oldu.

Ayrıca John Fenwick’in, kısa süre önce kamera teknolojileri geliştiren Dropcam’dan transfer edilen Greg Duffy’e bağlı çalışacak olması da Apple’ın yerüyüzünden görüntüler alacak uydular geliştiriyor olduğuna dair söylentileri de artırdı. Apple bu kez, medya önünde lansman yapmadan, doğrudan devlete ve büyük kurumlara satacağı mikro uydular geliştiriyor olabilir mi? Uydu pazarı şu anda teknoloji şirketlerinin en çok ilgi gösterdiği alanlardan biri. Sayısı firma, binlerce küçük uydudan oluşan filolarla gökyüzünde yerini almak istiyor ve birilerinin de bu minik uyduları üretmesi gerekiyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!