Hizmet ihtiyacını karşıladılar, 3 milyon USD yatırım aldılar

0

Armut.com’un çalışma mantığı oldukça basit; evinizi boyatacak bir boyacı, musluğu tamir edecek bir tesisatçı ya da günlük hayat ihtiyaçlarını sizin yerinize çözecek bir diğer usta aradığınızda bu platforma giriyorsunuz. Yaklaşık 90 bin hizmet veren arasından size uygun olanı seçip, fiyatta anlaşınca işi yaptırıyorsunuz.

Türk usulü “hizmet piş, ağzıma düş” mantığından yola çıkarak adını alan startup, yakın zamanda 3,2 milyon dolarlık bir yatırım aldığını açıkladı. 2011 yılında kurulan şirket, Avrupa kaynaklı yatırım fonları Addventure (%75) ile aynı zamanda ilk yatırımcısı da olan Hummingbird’ten (%25) toplamda 3,2 milyon dolarlık önemli bir yatırım daha aldı.

Armut nasıl böyle olgunlaştı?

Konuya ilişkin açıklama yapan Armut.com kurucu ortağı Başak Taşpınar Değim, aldıkları bu yatırımla beraber “hizmet piş, ağzıma düş” vizyonuna, yani, hizmet almayı çok daha kolay ve güvenilir hale getirme hedefine daha hızlı ilerlemek istediklerini belirtti. Diğer kurucu ortak Erol Değim de, 30 kişilik uzman ekiplerini büyüterek, pazarlama, ürün geliştirme ve müşteri hizmetleri alanlarına yatırım yapacaklarını, akademik başarısı yüksek gençlerden oluşan dünya çapında bir ekip kurmayı hedeflediklerini söyledi. Şirket önümüzdeki yıl yurtdışına açılmayı da hedefliyor. Armut.com aldığı bu son yatırımla toplam 4,2 milyon dolar yatırım almış oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>