Birleşmiş Milletler, artırılmış gerçeklik oyunu hazırlıyor

0

Fenomen mobil oyun Pokemon GO’nun dünya çapında yarattığı krizleri unutmak mümkün değil. GPS bazlı artırılmış gerçeklik oyununu oynarken tafik kazası geçirenler, mafya ve uyuşturucu çetelerinin barınaklarına girmeye çalışıp vurulanlar ve benzeri sorunlar, oyunu sürekli medya gündeminde tutmuştu. Ancak yine de dünya çapında yüz milyonlarca insanın oyuna gösterdiği ilgi azalmamıştı.

Turistler eserleri pokeleyecek

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Organizasyonu şimdi Pokemon GO’nun yaratıcısı Niantic Games ile işbirliği yaparak turistlerin oyun oynayarak dünya turizmini canlandırması ve tarihi/kültürel mirası keşfedebilmesi için özel bir artırılmış gerçeklik oyunu geliştiriyor.

Oyunun, İOS ve Android cihazlarda çalışması ve dünyanın pek çok ülkesindeki turistik bölgelerde turistlerin belli noktaları ziyaret ederek hem bilgi almasını hem de puan toplamasını baz alan bir tasarıma sahip olacağı düşünülüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!