Bitcoin ve Ethereum temelli kredi kartı mı geliyor?

0

Dijital para birimlerine yönelik ilginin büyüklüğü onların sürekli değer kazanmasına destek sağlıyor ancak iş dijital para ile alışveriş yapmaya gelince sistemde büyük bir sorun yaşandığı da biliniyor. 

İngiltere’de kurulan London Block Exchange isimli startup şimdi dijital para birimleriyle alışverişi yaygınlaştıracak yeni bir çözüm planı üzerinde çalışıyor.

Kripto parayı nakite çevirmek kolaylaşıyor

Startup’ın amacı ise Bitcoin ve Ethereum ile alışveriş yapabilen kredi kartları üretebilmek. Credit Suisse’in eski yöneticilerinden Adam Bryant tarafından yönetilen şirketin ilk amacı İngiltere’deki POS cihazlarında, kripto para ile ödeme yapılan özel kredi kartlarını geliştirmek.

İlk aşamada 2 milyon Pound fon da toplayan şirket Visa temelli, ön ödemeli kartları hayata geçirecek. Visa ile ortak geliştirilecek olan kredi kartları şirkete ait kripto para borsasına bağlı olacak ve alışveriş yapmak isteyen kullanıcılar bu borsada Bitcoin ve Ethereum birimlerini satacak ve satıştan gelen tutarı Visa kartlarına bakiye olarak ekleyebilecekler. Mobil uygulamadan kolayca ulaşılabilecek bu borsa sayesinde kripto para sahipleri birikimlerini istedikleri anda hızlıca gerçek paraya çevirip Visa kartlarına aktarabilecekler.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!