Cox, kripto paraları fiziki olarak hayata dahil edecek!

0

Kripto para tabanlı yeni ödeme sistemi Cox resmen duyuruldu. Kripto parayı ticaret hayatıyla birleştirecek girişim, fiziki ve sanal dünyayı parasal bazda bir araya getirecek.

Bunun için kendi kart sistemini geliştiren Cox, işletmelere özel bir pos cihazı hazırladı. Satışlar, Cox’un para birimi Cox Token üzerinden gerçekleşirken; fiziki ve sanal pos cihazları sayesinde kullanıcılar, paralarını her zaman aktif bir kaynak olarak değerlendirebilecek.

Kripto odaklı yeni ödeme sistemi: Cox ön satışta!

Türkiye’de ön satışları başlayan Cox token, büyük bir taleple karşılaştı. Arzda bulunan 300 milyon token‘in 10 milyonu serbest satışa çıktı.

Alt yapısı Binance Smartchain, Melbicom ve Crypto Software tarafından desteklenen token, ön satışta şimdilik yalnızca Türkiye’deki kullanıcılarına hizmet veriyor.

Cox’un kurucusu Çağrı Akyol, yeni girişimini şu cümlelerle ifade ediyor:

“Sanal paralar ne yazık ki doğru kullanılmıyor bu da güven ilkesinin daimî olarak sarsılmasına neden oluyor. Neden böyle olsun? Tüm dünya değişirken neden buradaki eğriyi doğru noktaya getirmeyelim dediğimiz yerde Cox doğdu.

Kripto paralar fiziki olarak hayatın içine Cox kart ve Cox fiziki/ sanal pos cihazları ile girecek. Böylece insanlar somut bir değerle karşılaşacak. Bu durum hem borsaları hem hayatı kökten değiştirme gücüne sahip.

Loyalty sistemi ile kullanıcılar harcadıkça bonus kazanacak böylece daimî bir win win sisteminin akışı içinde olabileceğiz.”

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>