DJI binaları drone çalışmalarını kolaylaştıracak

0

DJI binaları

Yeni tasarım ile DJI binaları, ar-ge için daha elverişli hale geliyor. Yapılacak testleri kolaylaştıracak olan DJI binaları ile çalışan verimliliğinin artması hedefleniyor.

Yeni tasarım DJI binaları

Mimarlık firması Foster and Partners, geleceğin binalarına şekil vermeye devam ediyor. Şirket, geleceğin ulaşım ve görev aracı olan drone’lar için özel bir mimari tasarıma imza attı. Apple’ın ‘spaceship’ kampüsünü tasarlayan şirket, bu kez drone devi DJI için yeni bir tasarım gerçekleştirdi. İki köprülü kule tasarımı, şirketin hem ofis içi için hem de Ar-Ge alanı için önemli avantajlar sunuyor.

Yeni tasarım, DJI için birçok işi daha kolay hale getirebilecek özelliğe sahip. Tasarımda, özellikle drone testlerinde ihtiyaç duyulan yüksek tavan, bekleme noktaları gibi alanlar göze çarpıyor. Bu sayede şirketin bina içi ar-ge testlerini sorunsuz bir şekilde yürütebilmesi hedeflenmiş.

Ayrıca bina içinde yeni bir niş iş alanı robot dövüşleri için de alan ayrılmış. Bu alanda, şirketin geliştirdiği robotlar dövüştürülerek test edilebilecek. Bu şekilde bir alanın düşünülmüş olması, DJI’ın robot dövüşü alanına girmesinin sürpriz olmayacağını gösteriyor.

Ofis içinde ise çalışanların verimliliğini artıracak olan spor salonları ve oyun alanları bulunuyor.