Elon Musk 3. Dünya Savaşı’ndan önce uzay istasyonu kurmak istiyor

0

Mars’a ulaşmak için yarış başlatan Elon Musk, kırmızı spor otomobiliyle beraber ateşlediği dev roketiyle Mars’ı isabet ettirmeyi başaramadı ama şimdi yeni bir fikirle herkesin dikkatini üzerine çekti.

3. Dünya Savaşı

Sosyal medyadan yaptığı açıklama ile olası bir 3. Dünya Savaşı’nda insanlığın yok olmaması için uzay istasyonlarının/kolonilerin kurulması ve bu istasyonlarda çok sayıda insanın barınması gerektiğini vurguladı.

Bu fikir elbette sayısız sinema ve TV yapımında işlendi ancak dile getiren kişi Elon Musk olduğunda, ünlü iş adamının kafasında bu planı geliştirmek için adımları hesapladığını ve kendine hedef koyduğunu düşünmek yanlış olmaz çünkü Musk’ın kurduğu şirketlerin, yaptığı işlerin hepsini daha önce sosyal medyada “sesli düşünerek” dile getirdiğini biliyoruz. Mars’a kırmızı spor otomobil göndermeden, Hyperloop One şirketini ya da yer altında dev tüneller kazacan Boring Company’yi kurmadan önce de bu fikirlerini sosyal medya’dan paylaştığını biliyoruz.

Musk ise aklındaki uzay istasyonlarının Ay ve Mars’ta kurulacak koloniler olduğunun altını çiziyor. Böylece Dünya’da yaşanabilecek bir felaket sonrasında insanların yeniden Dünya’ya dönmesi ve hatta Dünya dışına yayılmasının önü açılacak.