Elon Musk’ın gizli okul kurduğu ortaya çıktı, peki neden?

0

PayPal’ı, Tesla’yı, SolarCity’yi, Hyperloop’u, SpaceX’i, BoringCompany’yi kuran genç iş adamı Elon Musk, beş çocuğunun eğitimi için kendi okulunu kurar mı?

Bu sorunun cevabı, evet. Ünlü iş adamının, çocuklarının özel okulda aldığı eğitimi beğenmeyince, 2014 yılında kendi okulunu kurduğu ortaya çıktı. Ancak okulun sadece “çocuklarının eğitimi için” olmayabileceğinin de altı çiziliyor.

Bu okul neyin nesi Musk?

Ad Astra isimli okul hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor. Okulun ismi ise Latince’de “Yıldızlara gitmek” anlamını taşıyor. Bu isim de, Musk’ın kendi çocukları için, klasik eğitim sisteminin çocukların zihnini kısıtlayan tuzaklardan uzak eğitim alabilecekleri özel bir okul kurduğu şüphesini güçlendiriyor.

Musk’ın okuldaki eğitim müfredatını ve öğretmenlerin performanslarını bizzat kontrol ederek, yakında Mars’a 1 milyon insan götürmeyi ve gezegenleri kolonileştirmeyi planlayan SpaceX’in gelecekteki sahipleri için özel bir eğitim sistemi kurduğu düşünülüyor.

Öte yandan, okul hakkındaki bir diğer iddia ise Ad Astra’nın Elon Musk’ın çocukları kadar, Mars’a yerleşecek ilk kolonistleri yetiştirdiğini vurguluyor. Okulda çocuklara uzayda ve Mars’ta yaşamak için gerekli yeteneklerin kazandırıldığı, çok özel bir eğitim verildiği ve bu yüzden de çok gizli olduğu iddia ediliyor, ki Mars’a yerleşecek ilk yetişkin kolonistlerin bu okulda yetişecek ve yetişkin yaşlarında gönüllü olacak çocuklardan seçileceği düşünülüyor.

Başka bir deyişle, Elon Musk gelecekte Mars’a gidecek ve Mars’taki SpaceX kolonisini yönetecek liderleri şimdiden yetiştirmeye başlamış olabilir.  

Görüldüğü gibi, bu haber ortalığı çok karıştıracak. Neyin peşindesin acaba Musk?