Elon Musk uzayda yakıt ikmali yapacak

0

SpaceX, yeni inşaa ettiği Starship isimli dev uzay gemisiyle ABD’nin uzay çalışmalarında büyük bir devrim yapmaya hazırlanıyor. 

Dünyayı değiştirecek uzay gemisi

Musk’ın büyük bir heyecanla tweetlediği uzay gemisi inşaatı tüm hızıyla sürerken, Elon Musk şimdi de ikinci Starship’in inşaasının başlayacağını duyurdu.

Buna göre, bir gemi yörüngede görevdeyken, ikinci gemi dev kapasitesiyle dünyadan yörüngeye yakıt taşıyacak ve yörüngede görevde olan Starship ile birleşip yakıt ikmali yapabilecek.

SpaceX’in bu planı hayata geçerse, 15 katlı apartman boyutundaki dev uzay gemisi, aylarca hatta yıllarac yörüngede kalabilecek. Bu da Mars’a gidip gelmek için gerekli uzun uzay yolculukları konusunda gerekli psikolojik ve fizyolojik testleri gerçekleştirmeye imkan tanıyacak.

Mars’a gidecek astronotların uzay gemisini yeterince tanıyabilmesi için yörüngede uzay gemisiyle uzun aylar geçirmeleri mümkün olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!