GitHub mobil kod yazımına destek verecek mi?

0

Github beta sürümü

Dünya hızla mobil dijital cihazlara odaklanırken yazılımcıların hala ağır ve büyük laptop’lara “zorunlu” kalması, yürek yakan bir trajedi. 

Her yerde ama her yerde kod yazmak

Mobil cihazlar üzerinden kod yazma denemeleri ise ciddi engellerle karşılaşıyor. En önemli sorun ise kod editörlerinin mobil cihazlar için tasarlanmamış olması.

Yazılımcıların en önemli platformlarından biri olan ve Microsoft’un yüksek bedelle satın aldığı GitHub şimdi mobil cihazlarda çalışacak bir editör üzerinde çalışıyor.

Ancak bu editör şimdilik, kodların düzenlenmesine izin vermiyor anca GitHub üzerindeki işlemlerin yönetilmesini sağlıyor. 

Microsoft’un sonraki adımının ise yazılımcıların, mobil cihazlar üzerinden kod düzenlemesi yapmasına da izin vermek olacak. Böylece iş yerinde, evde ve mümkün olan her yerde PC üzerinden kod yazmak zorunda olan yazılımcılar artık arkadaşları ile oturdukları bir kafede de kod yazmaya devam ederek 24 saat yemeden içmeden kod yazabilme düzenini hayatın bir parçası yapabilecekler.

 

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!