Google ile Microsoft Teams rakip oluyor

0

Google ile Microsoft

Google kurumsal iletişim hizmetlerine yönelik yeni bir servis üzerinde çalışıyor. Bu servisin duyurulmasıyla, Google ile Microsoft Teams rakip olacak.

Google ile Microsoft Teams rekabeti

Google, son yıllarda kurumsa iletişim hizmetlerine yönelik yeni bir servis çıkarmak üzerine çalışıyor. Bu servisle birlikte Microsoft Teams ve Slack gibi servislerle doğrudan rakip olunması hedefleniyor.

Google bunun için Hangouts, Meet, Gmail ve Google Drive da dahil olmak üzere birçok kurumsal hizmetini bir arada barındıran servis geliştirecek. Bu servisle, kurumsal şirketlerin toplantılarını yapabilmesi için kolay ve yenilikçi imkanlar sunulacak.

Google bulut biriminin CEO’su Thomas Kurian’ın, bu konuyla ilgili detayları çalışanlarıyla paylaştığı belirtiliyor.

Şu anda Slack’in 10 milyondan fazla takipçisi bulunurken, Microsoft Teams 2019 Kasım’da 20 milyon aktif kullanıcı barajını geçmişti. Dolayısıyla Google’ın bu alanda önünde güçlü rakiplerin olduğunu söyleyebiliriz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>