Google yapay zeka girişimlerini destekliyor

0

Google yapay zeka

Geleneksel yöntemler, yapay zeka odaklı girişimler için geçerli değildir. Google yapay zeka girişimlerini destekleme için başlattığı Launchpad Studio ile startup’lara destek veriyor.

Google yapay zeka çalışmalarını destekliyor

Altı aylık program, şirketlerin yapay zeka ve makine öğrenimini işletmelerine dahil etmeleri ve belirli projelerde, tekliflerde çalışmasına yardımcı olmak için tasarlandı. Program için seçilen ilk şirketler sağlık / biyoteknoloji sektöründen oluşuyor. Launchpad Studio, şu an dört adet sağlık odaklı yapay zeka girişimine destek veriyor ve yeni yöntemler geliştirmeyi hedefliyor.

Destek alan girişimler ve çalışmalar ise şu şekilde:

Augmedix, doktorların elektronik sağlık kayıtlarını (EHR) korumasına yardımcı olan derin öğrenme ve doğal dil anlayışını kendi platformuna uygulayan bir girişim.

BrainQ, felçli kişilerin tekrar yürüyebilmesine yardımcı olabilecek. Kişiselleştirilmiş tedavi protokolleri geliştirmek için gelişmiş makine öğrenimi ve sinyal işleme araçlarını kullanan bir girişim.

Byteflies, veri dolaşımlarını tıbbi giysilerinden yönetmek ve kullanmak için makine öğrenmeyi kullanan, onları klinik araştırmalar ve değer temelli sağlık hizmeti sunumu için daha kullanışlı hale getiren bir girişim.

CytoVale, sepsisin erken saptanması için makine öğrenimi ve bilgisayar öğrenme algoritmaları kullanan bir girişim.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>