Hindistan TikTok yasağını kaldırdı

0

Hindistan, kısa süre önce, gençlerin hergün saatlerini ayırdığı TikTok’u yasaklayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Bir Hindistan mahkemesi ise şimdi şikayet üzerine görüştüğü yasağın kaldırılmasına karar verdi.

Sorun TikTok mu yoksa Hindistan mı?

Yaklaşık bir hafta önce Hindistan TikTok’u yasaklayınca Apple ve Google uygulamayı marketten kaldırmak zorunda kalmıştı. Hindistan yönetimi ise, TikTok’ta dans videolarını yayınlayan küçük çocukların, cinsel saldırı peşindeki kötü niyetli kişiler için hedef olduğunu öne sürerek uygulamayı sakıncalı bulmuştu. 

Hindistan dünyada tecavüz ve cinsel saldırı suçlarının en yoğun olduğu ülkelerden biri. Bu saldırıların çoğu zaman cezasız kalması nedeniyle suçlanan kişilerin mahkemeye bile çıkartılmadan halk tarafından linç edilmesi de Birlemiş Milletler’in gündemine kadar gelen bir sorun olarak biliniyor.

TikTok’un sahibi olan Çinli firma ise bu yasak nedeniyle günde 500 bin dolar zarar ettiğini açıkladı.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>