Huawei siber güvenlik planlarını destekleyecek

0

Huawei

Çinli teknoloji devi Huawei, Malezya’nın ulusal siber güvenlik, küçük ve orta ölçekli işletmeler (KOBİ) araştırma ve geliştirme ve üniversite eğitimi alanlarındaki dijital dönüşümü için bir dizi anlaşma yaptığını duyurdu.

Huawei siber güvenlik

Siber güvenlik anlaşmasının Huawei’nin federal hükümetle ulus için ” güvenli ve daha güvenli bir siber alan” yaratma konusundaki iş birliğini içerdiğini açıkladı. Bilim, Teknoloji ve Yenilik Bakanlığı bünyesindeki bir kuruluş olan CyberSecurity Malezya ve Huawei, teknik standartların ve teknoloji yeniliğinin incelenmesi için yılda iki kez toplanacak bir yönlendirme komitesi kuracak. Böylelikle siber tehditler azaltılacak.

Şirket ayrıca CyberSecurity Malezya iş birliğiyle yapılacak program aracılığıyla yerel endüstri ile eğitim kursları düzenleyecek. Federal hükümet dijital dönüşüme fazlasıyla önem veriyor. Hükümet tarafından yapılan açıklamada “Dijital ekonomide başarılı olmak için siber güvenlik, dijital dönüşüm stratejimizin merkezinde olmalıdır” denildi. Teknoloji devi, Malezya federal hükümetinin dijital dönüşüm gündemi doğrultusunda dijital bir dönüşüm yol haritası hazırlayacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>