Kadınlar için özel topluluk fonlama servisi

0

Topluluk fonlama servisleri, video oyunları veya elektronik cihaz projelerinden geçilmiyor. Bu da onları, erkekler için popüler mekanlar haline getiriyor. Çoğu kadın ise topluluk fonlama sitelerini cazip bulmuyor.

Ancak, kadın ürünleri geliştirmek isteyenlerin de topluluk fonlama modeline ihtiyaçları oluyor.

Sadece kadın ürünleri için topluluk fonlaması

AOL’den ayrılan Karen Cahn’in girişimi iFundWomen bu alandaki açığı kapatmaya çalışacak. Kadın projelerine yer verecek olan girişimin, Kickstarter’daki erkek projelerinin arasında kaybolan sayısız kadın projesini hayata geçirmesi bekleniyor.

iFundWomen aynı zamanda kadın girişimcilere, topluluk fonlaması hakkında eğitim de verecek. Bir proje nasıl yaratılır, nasıl lanse edilir, başarıya ulaşmak için neler gereklidir, önceden eğitimi verilecek.

Kadın ürünleri piyasası, çok büyük bir hacime sahipken, Kickstarter gibi servislerde bu alanda önemli projelerin görünmüyor olması da iFundWomen’ı başarıya götürebilecek önemli bir etken. Servise şimdiden 200 kadın projesi başvurmuş durumda. Topluluk fonlama servisi bu projeleri dikkatla seçerek, fonlama aşamasına hazır olanları ana sayfasına taşıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>