Kim Dotcom mikro bahşiş uygulaması geliştiriyor

0

Megaupload sitesinin kurucusu olarak ünlenen ve telifli eserlerin paylaşımına izin veren Megaupload sitesiyle yüzlerce milyon dolarlık servet yaptıktan sonra soy ismini Dotcom olarak değiştiren, öte yandan FBI’ın Uzak Doğu’da yaptığı bir operasyonlar dev villasının bahçesine inen helikopterler ve FBI ajanları ile tutuklanıp ABD’ye götürülen internet girşimcisi Kim Dotcom, serbest kaldıktan sonra geliştirdiği yeni projesine dair küçük bir tanıtım yayınladı.

YouTube içerik üreticilerine yönelik Bitcoin temelli mikro bahşişler göndermeyi hedefleyen Bitcache isimli uygulamayı tanıtan Kim Dotcom, bu uygulama sayesinde YouTube içerik üreticilerinin reklamlar dışında, izleyicilerden doğrudan gelir elde edebileceğinin altını çizdi.

500 bin ve üzeri aboneye sahip YouTube kanallarına beta üyeliği imkanı vereceğini açıklayan Kim Dotcom, uygulama hakkında bir de kısa tanıtım videosu yayınlarken, içerik üreticilerinin bahşiş miktarını kendilerinin belirleyebileceğini de vurguladı. Böylece, ekrandaki Bitcache ikonuna basan izleyiciler, sevdikleri YouTuber’lara, belirlenen miktarda bağış/bahşiş göndermiş olacaklar.

Yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz: