Mercedes, Tesla’ya rakip dört model geliştiriyor

0

Elektrikli otomobil alanında büyük rekabet yaklaşıyor. 2025 yılından sonra benzinli ve dizel motorlu araç satışını yasaklamak üzere plan yapan Almanya’daki otomobil üreticileri de elektrikli otomobillere büyük yatırım yapmaya başladı. Mercedes’in Tesla ile rekabet etmek için iki SUV ve iki Sedan modeli üzerinde çalıştığı doğrulandı.

Engadet’ın haberine göre, Alman otomobil devinin tanıtacağı yeni elektrikli araçlar, firmaya ait bir alt markada konumlandırılacak. Ancak firma henüz yeni markanın ismine karar vermiş değil. Firmanın yetkilileri ise üretecekleri 4 yeni elektrikli otomobilin tek şarjla 400-500 km arasında yol kat edebileceğinin altını çizdiler.

Firma ayrıca, bu dört modelin ardından başka modelleri de hızla geliştirmeye devam edecek. Bu yeni elektrikli otomobil hamlesi sayesinde Mercedes, Almanya’nın 2025 otomobil politikalarına uyumlu hale gelmiş olacak. Firma yine benzinli veya dizel modeller üretecek ancak bunları Almanya dışında satacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>