Microsoft Flow nedir? Neden bu kadar önemli?

2

Windows ile tüm uygulamaları bir arada tutan bir işletim sistemine imza atan şirket, şimdi de Microsoft Flow ile tüm bulutu birbirine bağlamaya hazırlanıyor. BI tarafından sızdırılan bilgilere göre, Flow hayata geçtiğinde Dropbox’taki tüm dosyalarınızı OneDrive hesabınızla otomatik olarak senkronize etmek sorun olmayacak.
Bulut bazlı tüm servisleri birbirine entegre etme hedefiyle yola çıkan Flow, tıpkı IFTTT servisi gibi kullanıcılar tarafından oluşturulan “akışlar” (flow) çerçevesinde bireysel otomasyona olanak tanıyacak. Paylaştığınız sosyal medya mesajlarını aynı zamanda bir Excel dokümanında saklamak mı istiyorsunuz? Flow bunu sizin için yapacak.
microsoft flow site
h0x0d” adlı Twitter kullanıcısı tarafından fark edilen blog yazısını baz alan haberde dikkat çekilen nokta ise Microsoft’un henüz Flow’u duyurmaya hazır olmaması: Konuyla ilgili yayınlanan bir resmi blog yazısına önceki gün erişmek mümkün iken (şu an bu blog yazısı da kaldırılmış durumda), flow.microsoft.com ana sayfası henüz işler durumda değil.

Microsoft Flow nasıl çalışacak?

Gelen tüm e-postalar arasında müdürünüzden ya da patronunuzdan gelen mesajı fark etmek her zaman kolay olmayabilir. Flow kullanıma açıldığında, belirlediğiniz kişilerden gelecek her e-posta için bir SMS mesajı bildirimi ayarlayabileceksiniz.
Yine benzer şekilde, sosyal medyada istediğiniz arama komutuyla ilgili tüm paylaşımları otomatik olarak seçtiğiniz Excel dosyasına aktaran bir başka “akış” hazırlamak oldukça kolay.
Microsoft PowerApps ile birlikte geçtiğimiz yılın kasım ayında kapalı önizleme sürümünde yayınlanan bir aracı baz alan Flow servisi, resmi olarak duyurulduğu anda ücretsiz ve herkese açık olarak sunulacak. Eğer bu servis kullanıcılar tarafından benimsenirse, Microsoft bulut çağının Windows’unu hayata geçirmiş olabilir.

Yorumlar

  1. Boş gayretler bunlar. Bulut diye para sızırdıkları kar ortaklarını uyutma hikayeleri.
    Yıllarca emek verip hazırladığım data’larımı buluta yerine kediye emanet ederim daha iyi, hiç değilse hırsız belli olur.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>