Otobüs yolculuğunda VR gözlüğü vermeye başladılar

0

Otobüs, tren, uçak yolculukları gibi uzun mesafe seyahetlerinde, yolcular için sunulan eğlence seçeneklerine sanal gerçeklik gözlükleri de eklendi.

Yüksek teknolojili otobüs hizmetleri oluşturmak için kurulan bir startup olan FlixBus, otobüs yolcuları için, yol boyunca kullanabilecekleri sanal gerçeklik gözlükleri tasarladı. 

Yeni eğlence formatı

Otobüslere entegre edilecek bu gözlükler sayesinde, yolcular otobüste ineceği yeri kaçırmayacak şekilde seyahat rotasını takip edebilirken bir yandan da otobüsün içindeki ortamdan ayrılarak, sanal dünyaların içine girebilecek, filmler, video klipler seyredebilecek, oyunlar oynayabilecek.

Sistemde 50’den fazla sanal gerçeklik oyunu olacak, ayrıca, YouTube gibi kanallardan, sanal gerçeklik videolarına ve filmlere ulaşmak mümkün olacak. 

Sanal gerçeklik otobüsleri şimdilik ABD’de sayılı rotada hizmet verecek ancak bu teknolojinin kısa sürede dünyadaki pek çok otobüs/seyahat firması tarafından talep göreceği veya alternatiflerinin üretileceği tahmin ediliyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!