Rakibi TikTok’a 20 milyar dolar teklif etti

0

TikTok genel merkezi

ABD Başkanı Trump’ın baskısı ile ABD’deki operasyonlarını satmak “zorunda” bırakılan TikTok ABD’li taliplerindne teklifleri topluyor.

Alıcılar sıraya girmeye başladı

Bugüne kadar en önemli alıcılar, pek gönüllü olmasalar da, Trump’ın baskısıyla Microsoft, Apple idi. Ardından kendilerine sosyal medya sektöründe güçlü bir yer edinmek isteyen Oracle ile Twitter da açık arttırmaya dahil oldu.

Şimdi ise TikTok’un rakip uygulaması Triller İngiliz yatırım fonu Centricus ile güçlerini birleşti. Triller’in TikTok’a 20 milyar dolar teklif ettiği öğrenildi. Bu rakam elbette uygulamanın ABD’deki operasyonlarını yönetmek için geçerli.

Açık artırma kızışıyor gibi görünüyor. TikTok’un bir karar vermesi içinse 90 günden az vakti kaldı. Süre sonunda Trump’ın uygulamayı ABD’de yasaklayan kararnamesi uygulamaya girecek. Çin ise bu girişimi, TikTok’u çalmak olarak yorumluyor ve ABD’ye sert bir karşılık vereceğini hatırlatıyor. Ortalık çok karışacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!