Samsung’un uzay selfie’si kafamıza düşüyordu

0

Uzaya çıkan balonlara cep telefonu bağlayıp telefonla uzaydan çekim yapmak telefon üreticilerinin en sevdiği promosyonlardan birine dönüştü. 

Uzaya telefon çıkarma modası

Yeni telefon çıkaran şirketler çoğu zaman birkaç bin dolarlık maliyetle bir sıcak hava balonuna yeni telefonlarını bağlayarak uzaydan video ve fotoğraf çekmeyi çok cazip bir reklam fırsatı olarak görüyorlar.

Ancak Samsung’un son telefonlarından Galaxy S10 için Michigan’da düzenlediği bu girişim, beklenmedik bir şekilde, konudan alakasız bir çiftin evinin bahçesinde sonlandı.

Yeterince yükseğe çıktıktan sonra patlayan balon kotnrolsüz şekilde yere düşerken, Michigan’da bir çiftin evine “indi”. Ancak bu gürültülü ve fazla hızlı iniş çevrede kimseye zarar vermezken, evin sakinleri arasında paniğe neden oldu.

Öte yandan, uzay selfie’si için hazırlanan düzenek, neredeyse bir kamyon boyutlarında olduğu için, bu kazanın ciddiyeti daha da büyüdü. Bu tür balonlu uzay selfie’si girişimlerinde hazırlanan düzenekler genellikle küçük bir ayakkabı kutusundna büyük olmadığı için dünyaya geri dönüşlerde sorun yaşanmıyordu.

Telefon üreticilerinin yeni telefonlarını tanıttıkları sonbahar aylarında bir gözümüz hep yukarıda olsa iyi olur. Uzaydan kafamıza bir akıllı telefon düşme riski bu dönemlerde daha da büyüyor.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!