Tesla, çalışanlarını otopilotu kullanmaya teşvik ediyor

0

Tesla güvenlik kodu

Autopilot uygulamasını geliştirmek için test sürücüleri arayan Tesla, bu uygulamanın yeni yeteneklerini kullanıcılara sunmadan önce çalışanlarıyla daha fazla denemek istiyor. 

Musk, test için para ödemek istemiyor

Daha önce Autopliot uygulamasına güvenen bazı Tesla şoförlerinin yaşanan kazalarda hayatını kaybetmesi nedeniyle bu kez Autopilot uygulamasını müşterilerine “övmekten” dikkatle çekinen Elon Musk, çalışanlarına gönderdiği mektupta, 100 gönüllü aradığının altını çizdi.

Elon Musk daha önce, Tesla sahibi olan çalışanlarıan Autopilot ve diğer otomobil aksesuarlarını ücretsiz vereceğini vadetmişti. Test için aranan yeni 100 veya 200 çalışana ise bu ekipmanların hangi şartlarla sağlanacağı henüz kesin değil.

Çalışanların gönüllü olmaması halinde, Musk’ın bu test için özel olarak otomobil ayıracağı ve sadece test için görev yapacak yeni test pilotları işe alacak. Ancak 10 milyon dolardan fazla bir maliyeti olacak bu yöntemi şimdilik tercih etmeyen Musk’ın, halihazırda Tesla otomobil sahibi olan çalışanları kullanmak istediği düşünülüyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!