Tinder yaş davasında anlaşmayı seçti

0

Tinder’ın, 30 ve üstü yaşındaki kullanıcılardan iki kat daha fazla abonelik ücreti alarak yaşı büyük kullanıcıları uygulamadan uzaklaştırmak istemesi, ayrımcılık suçlamasıyla şirkete dava açılmasına neden olmuştu.

30 yaş üstü insanlar size ne etti?

Şirket şimdi, davayı açan grupla uzlaşmaya varma yolunu seçti ve 30+ yaşında oldukları için aylık 10 dolar yerine 20 dolar abonelik ücreti ödeyen kullanıcılarına toplamda 17.5 milyon dolarlık geri ödeme ve tazminat ödemesi yapmayı kabul etti.

Ayrıca bundan sonra da 30+ yaşındaki abonelerinden normal abonelik ücreti olan 10 dolar tahsil edecek. Ancak bu anlaşma sadece Kaliforniya bölgesini kapsıyor ve dünyanın kalanında, yaş durumuna göre fiyatlandırma politikası devam edecek. 

Yani, eğer 30 yaşın üzerindeyseniz, Tinder sizi uygulamasında görmeyi çok arzu etmiyor. Öte yandan 21 yaşın altındaysanız, uygulamayı kullanmanız için teşvik amaçlı özel indiriminiz bulunuyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!