Uber kullanıcılarını dolandırdı mı?

0

İngiliz medyasında çıkan bir haber, Uber’e yönelik ciddi iddiaları ile gündeme oturdu. Rusya’yı ziyaret eden İngiliz Uber kullanıcılarının şikayetlerine dayandırılan habere göre, Rusya’da Moskova ve St.Petersburg bölgelerinde Uber servisini kullanan yolcuların kredi kartlarından daha sonra yapmadıkları yolculuklar için önemli miktarlarda paralar çekildi.

Uber içinden birileri yardım mı ediyor?

İngilizler bu hırsızlığın Uber tarafından değil ama Rus hacker’ların işi olduğuna inanıyor.Twitter’da da yüzlerce İngiliz kredi kartlarından yapmadıkları yolculukların parasının çekildiği konusunda şikayette bulunurken Rus medyası ise Rus hacker’ları savunarak, konunun Rus hacker’larla bağlantısının olmadığını iddia ediyor. Hırsızlıklara Uber içinden çalışanların destek olup olmadığı ise tespit edilemiyor.

Rus medyasına göre hırsızlıkların sorumlusu Uber’in rakipleri. Ruslar bu hırsızlıkların, Uber kullanıcılarından para çalarak Uber’i zor durumda bırakmak ve müşterilerini kaçırtmak isteyen rakipleri tarafından organize edildiğini iddia ediyorlar. Uber ise şimdilik konu hakkında açıklama yapmış değil.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!