Uber, Londra’da bisiklet kiralayacak

0

Araç paylaşım devi Uber, otomobil paylaşımı, scooter kiralama ve hatta otobüs/tren bileti satma girişimlerinden sonra şimdi de bisiklet kiralama işini Londra’ya taşıyor.

Bisiklet isteyene bisiklet

Kullanıcıların Uber uygulaması içinden erişebileceği Jump bisiklet servisi üzerinden bisiklet kiralamaları mümkün olacak. 

Uber, Londra’daki pilot programı çevresinde, şehrin yaya trafiğinin yoğun olduğu noktalara, 350 adet turuncu Jump bisikleti bıraktı. Herhangi bir istasyona bağlama zorunluluğu olmayan, elektrikli bisikletleri kullanmak isteyenler, Uber içindeki Navigasyon uygulamasıyla en yakındaki müsait bisikleti bulup, uygulama üzerinden kilidini açarak kullanmaya başlayabilecekler.

Kullanıcılar bisikletin kilidini açmak için 1 Pound öderken, ilk 5 dakikalık kullanım ücretsiz olacak. Sonraki her dakika içinse 0.12 pound ücret ödenecek. Kullanımı biten bisikletleri yeniden uygulama içinden kilitleyip olduğu yerde bırakmak mümkün olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!