Ubisoft blockchain ile büyüyecek

0

Ubisoft blockchain

Son dönemde oyun sektörü blockchain’e yoğun bir ilgi duyuyor. Ubisoft blockchain ile yeni bir oyun ağı oluşturma kararı aldı.

Ubisoft blockchain projesi: UOS

Blockchain hem ödeme teknolojilerinde sağladığı güvenlik hem de iş süreçlerindeki alt yapıyı geliştirmesi sayesinde hemen hemen her sektörden ilgi görüyor. Son yılların en çok büyüme gösteren sektörlerinden olan oyun sektörü de bu alana yoğun bir ilgi duyuyor.

Oyun sektörünün önemli isimlerinden Ubisoft ise blockchain temelli yeni sistemini tanıttı. UOS isimi bu sistem, oyunculara en iyi blockchain deneyimini sunmak için kuruldu. UOS, hem geliştiriciler hem oyuncular için merkezi olmayan bir ağ etkileşimi sunuyor. UOS ise oyuncular oyun satın alabilirken, sadakatlerine göre de UOS kazanıyorlar.

Böylelikle UOS ile hem oyuncu memnuniyeti artırılıyor hem de Ubisoft’a bağlılık sağlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>