Ücretsiz denemeden sonra otomatik abonelik sona eriyor

0

Abonelik gerektiren internet servislerinin, ücretsiz deneme sürecinden sonra, iptal edilmeyen hesaplardan otomatik olarak ücret tahsil etmesi çoğu kişinin mağdur olmasına neden oluyordu.

Aboneliği unut parayı öde

Abonelik sırasında kredi kartı bilgilerini de isteyen web servisleri, deneme süresi için ücret kesmeyeceklerini bildirseler de, deneme süresi biter bitmez ellerindeki kredi kartı bilgisiyle kullanıcının ücretli aboneliğini başlatması, internet servislerinin sık kullandığı bir “üçkağıt” olarak biliniyor.

Mastercard şimdi bu servislere karşı kullanıcılarını korumak için yeni bir kural getiriyor. Bundan sonra şirketler Mastercard üzerinden otomatik abonelik ücreti çekemeyecekler. Bu tür bir istek geldiğinde, Mastercard kullanıcıya bir onay uyarısı gönderecek. Kullanıcı onay verirse, abonelik ücreti ödenecek. 

Bu yeni politika sayesinde, iptal edilmesi unutulan abonelikler yüzünden mağdur olan kullanıcı probleminin de çözülmesi bekleniyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!