Volvo kapanmak üzere olan vale uygulamasını satın aldı

0

Volvo büyük bir sürpriz yaparak, “iş yapmadığı” için kapısına kilit vurulmak üzere olan vale uygulamasını satın aldı.

Luxe isimli uygulama, talep halinde araç sahiplerine park asistanı sağlıyor. Uygulama, bir anlamda valeler için Uber gibi çalışıyor. Büyük AVM, otel, rezidans veya şehir merkezinde araçlarını hızla park etmek isteyen, park yeri aramakla zaman kaybetmek istemeyenlerin kullandığı uygulama ile bölgede bulunan valeler gelen talebe anında karşılık verip yardım isteyen araç sahibinden aracını alıp park ediyor ve ardından araç sahibi geri döndüğünde, aracı kapının önünde sahibine geri teslim ediyorlar.

Volvo şimdi kapanmak üzere olan bu uygulamayı satın alarak yeniden hayata geçirdi. Tüm ekibi ve ofisleri yeniden iş başı yaptıran Volvo, uygulamanın Silikon Vadisi’ndeki ofisini de genişletti. Öyle görünüyor ki, üst segmentte müşterilere sahip olan Volvo bu uygulama sayesinde Volvo sahiplerinin yoğun olduğu büyük şehirlerde müşterilerine özel park ayrıcalığı sunmak için plan yapıyor.

Luxe ise son fonlamasında 110 milyon dolarlık toplam değere ulaşmıştı ancak Volvo’nun satış için uygulamanın sahiplerine ne kadar ödeme yaptığı bilinmiyor.