WordPress’in yükselişi durmuyor

0

Salgın sürecinde hız kazanan dijital dönüşüm, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de internet sitelerine yapılan yatırımları artırdı. Türkiye’nin tercihi ise her üç web sitesinden birinde kullanılan WordPress altyapısı oldu. Yerli web sitesi altyapı sağlayıcılarının açıkladığı verilere göre WordPress altyapısı ile yayında olan Türkçe web sitesi sayısı 160 bine ulaştı.

Web sitesi kurmanın efektif yolu WordPress

Teknik ve tasarımsal hiçbir bilgiye ihtiyaç duymadan birkaç klavye dokunuşu ile e-ticaretten aile albümlerine, kişisel günlüklerden teknoloji portallarına kadar tüm web sitesi ihtiyaçlarına anında çözüm sunan içerik yönetim sistemleri ise uzun süredir dijital dünyanın içerisinde yer alıyor.

WordPress.org verilerine göre WordPress’in dünya genelindeki kullanımında Türkiye 9. sırada yer alıyor. Bu da demek oluyor ki dünya genelindeki 24 milyon WordPress altyapılı sitenin %0,7’si, yani 160 bini Türkçe içeriğe sahip. Türkiye’de kullanılan CMS’ler arasında WordPress’in payı ise %83,5. Aynı zamanda “Wordpress” anahtar kelimesi google.com.tr üzerinde her ay ortalama 60 bin 500 kez aranıyor. Türkiye’de en çok tercih edilen WordPress eklentisi ise SEO çözümü sunan Yoast SEO olarak karşımıza çıkıyor.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>