Yazım profili kimlik doğrulamak için kullanılabilir

0

Office güvenlik

İnternet çağında dijital kimlik doğrulaması güvenlik işlemleri için en önemli unsur haline dönüştü ancak aynı zamanda da kullanıcıların sırtında büyük bir yük oluşturmaya başladı.

Şifre girmeye son

Kullanıcıların kimliğini doğrulamak için farklı yöntemler geliştiren dijital uygulamalar nedeniyle gün içinde defalarca şifreler girmek, onay maillerine cevap vermek zorunda kalan kullanıcılar bu işlemler sırasında büyük bir zaman kaybı yaşıyor, acil işlem yapmak zorunda kaldığı anlarda fırsatları kaçırabiliyor.

Ancak şimdi ilginç bir yöntemle kullanıcılar kimliklerini kolayca doğrulayabilecekler. Dijital dünyada TypingID olarak tanımlanan yazım profili, bir kişinin yazı yazarken hangi hataları yaptığını, hangi hızlarda, hangi dinamiklere uygun metin oluşturduğunu analiz ederek kişiye özgü bir profil oluşturulması yöntemi artık kullanıcıların sürekli şifre girmek zorunda kalmasının önüne geçebilir.

Bu yönteme göre bir cihazda ya da uygulama üzerinde çalışan kişiler, yazım profiline göre kimliğini otomatik olarak tanımlamış olacağı için cihaz yönetici gerekli uygulamalara kimlik onayı göndermiş olacak Böylece örneğin bir telefonda çalışırken, başka bir uygulamada yazı yazarken, telefon kullanıcıyı tanıyacak ve o sırada açılmak istenen uygulamaları da şifre sormadan çalıştırıp kullanıcının hesabını çalıştıracak.