YouTube politik içerikler için yöneticiler arıyor

0

YouTube, ABD’de siyasi/politik içerik üreten kanallara karşı ön yargılı davranmakla suçlanıyor. 

Politik yorumlar siliniyor

Suçlamaların temelini ise, sağ partilerin içeriklerini engelleyip silerken, sol partilerin videolarına daha “anlayışlı” davranması oluşturuyor.

ABD Başkanı Trump da sosyal medya servislerinde çalışanların sağ partilere karşı ön yargılı olduğu ve özellikle Cumhuriyetçiler’in varlığını sosyal medyada engellemeye hevesli olduklarını sık sık dile getiriyordu. Bu nedenle seçim döneminde Facebook, Twitter ve Amazon’un yöneticileriyle de çatışmış hatta Jef Bezos’u şahsen tehdit ederek iktidra gelmesi halinde Amazon’un zor zamanlar yaşayacağını hatırlatmıştı.

Google şimdi bu tartışmaları hafifletmek için, politik içeriklerden sorumlu yöneticiler atamaya hazırlanıyor. Buna göre, konu hakkında deneyimli, bilgili gazetecilerden/içerik yöneticilerinden oluşacak bu ekip politik kanalları takip ederek içerikleri daha sağlıklı şekilde değerlendirecekler ve yasaya aykırı olmayan içeriklerin silinmesini engelleyecekler.

 

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!