YouTube telif hakkı yönetimini geliştiriyor

0

YouTube Çevrimiçi Çocuk Gizlilik

YouTuber’ların başına büyük dert olan ve YouTube editörleri için de ağır iş yükü oluşturan telif hakkı ihlalleri ve ihlal suçlamaları artık çok daha basit yöntemlerle çözülebilecek.

Kanalların kapatılmasına neden olan sorun

YouTube’un geliştirdiği yeni yöntemle, YouTuber’lar yayınladıkları videolar hakkında yapılan ihlal şikayetlerini görebilecek ve önlem alabilecek. 

Buna göre ihlal şikayetinin videonun hangi bölümü için yapıldığı detaylıca belirtilecek ve Youtuber buna göre aksiyon alabilecek. Dilerse şikayet edilen sesi/şarkıyı veya video parçasını yayınlanmış videosundan çıkarabilecek. Tüm bu teknik işlemler için de kanalın dashboard sayfasına gerekli editör özellikleri yerleştirilecek. Kullanıcı yayındaki bir videoyu online olarak kolayca editleyip sorunlu bölgeleri çıkarabilecek. Böylece telif hakkı ihlali şikayetine konu olan sorun ortadan kalkmış olacak.

YouTuber’lar dilerlerse bu ihlal şikayetlerine karşı görüş de bildirebilecekler ancak bu durumda iki taraf arasındaki yasal çatışma oluşacak ve taraflar iddialarını ispat eden belgeleri ibraz etmekle yükümlü olacak.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!