1 trilyon dolarlık şirket: Microsoft

0

1 trilyon dolarlık şirket

Koronavirüs salgını nedeniyle dünyanın en değerli şirketlerinde de değişiklik yaşanıyor. Son verilere göre ABD’nin 1 trilyon dolarlık tek şirketi Microsoft oldu.

Microsoft ABD’nin 1 trilyon dolarlık tek şirketi

Blooomberg, koronavirüs salgını nedeniyle sallantı yaşayan ABD Borsası’na yönelik yeni veriler paylaştı. Yayınlanan raporda Apple’ın değerindeki azalma dikkat çekiyor.

Her ne kadar ABD merkezli bir şirket olsa da üretim anlamında Çin’e bağımlı politika izleyen Apple, koronavirüs salgınından ekonomik olarak olumsuz etkilendi. Microsoft ise bu dönemi çok daha az kayıpla atlatacak gibi görünüyor.

Bloomberg raporuna göre krizi iyi yöneten Microsoft, ABD’nin 1 trilyon dolar barajının üzerinde değere sahip olan tek şirketi olmayı başardı.

Ayrıca Microsoft, çalışanlarını koruma konusunda en hızlı harekete geçen şirketlerden biri oldu. Şirket, Seattle’daki çalışanlarına salgının henüz ilk günlerinde evlerinden çıkmadan çalışmaları yönünde bildirimde bulundu. Ayrıca sağlık kuruluşlarına yaptığı bağışlarla da bu konuda bu krizi çin kayıtsız kalmadı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>