10 yıl önce Twitter timeline’ınınz nasıl görünüyordu?

0

10 yıl önce Twitter

Sosyal medya hesaplarımızda çok sık vakit geçiriyor olsak da kimi durumlarda sıkıcı olabiliyor. Andy Baio isimli bir girişimci Twitter akışınızı eğlenceli hale getiren bir paylaşımda bulundu.

10 yıl önce Twitter nasıldı?

Kullanıcı sayısında yaşanan artış ve takip ettiğiniz kişi sayısına bağlı olarak artık Twitter timeline çok hızlı bir şekilde paylaşımlarla doluyor. Ancak 10 yıl önce de böyle miydi?

Kickstarter girişimleri ile tanınan Andy Baio, kişisel Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir link ile bu soruyu cevapladı.

Paylaşılan linke tıkladığınız zaman, şu anda takip ettiğiniz kişilerin 10 yıl önceki paylaşımlarını içeren bir timeline ile karşılaşıyorsunuz. Oldukça ilginç hislere neden bu 10 yıllık paylaşımlar çoğunlukla tebessüm ettiriyor.

Ayrıca 10 yıl önce Twitter akışının yoğun olmamasının nedenlerinden biri olarak, o zamanlarda Retweet etme özelliğinin olmamasını da söyleyebiliriz.

Sizler de buraya tıklayarak 10 yıl önceki timline’ınızı  görebilirsiniz.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>