Techinside Google News
Techinside Google News

11 milyon cihaz tek noktadan yönetilecek

Schneider Electric, Iberdrola için teknoloji platformu kuracak ve 11 milyon akıllı ölçüm cihazından alınacak verileri yönetip kontrol etmesini sağlayacak.
- Advertisement -

Scientists in accelerator control room --- Image by © Monty Rakusen/cultura/Corbis

İspanya’nın önde gelen enerji şirketi Iberdrola, 2019 yılına kadar alçak gerilim ağına takılacak olan yaklaşık 11 milyon akıllı ölçüm cihazı ve gelişmiş izleme cihazlarından her gün alınacak verileri yönetmesi ve kontrol etmesine olanak tanıyacak teknoloji platformunun tasarımı ve uygulaması için, enerji yönetimi ve otomasyon çözümlerinde global bir lider olan Schneider Electric’i tercih etti.

Schneider Electric’in Titanium teknolojisini temel alan platform, alçak gerilim ağındaki akıllı ölçüm cihazları ve gelişmiş denetim altyapısından gelen bilgileri toplayan tek bir merkezi çözüme entegre edilerek; Iberdrola’ya, ağın verimli bir şekilde yönetilebilmesi için gerekli bilgilere anında ve güvenilir erişim olanağı sağlayacak.

Tüm saha cihazları için merkezi bir haberleşme sistemi kurulacak
Bu uzak yönetim sistemi, gelişmiş denetim cihazları ve akıllı ölçüm cihazlarını içeren alçak gerilim altyapısından bilgi toplayan tüm saha cihazları için merkezi bir haberleşme sistemi olacak. Platform, güvenli haberleşme proseslerinde kullanılan güvenlik anahtarlarının yönetimi de dahil olmak üzere, yönetilecek büyük miktarda bilgiyi dikkate alarak toplama süreçlerinde yüksek performans sağlayacak.

Platform aynı zamanda, uzaktan yönetimin uygun bir şekilde gerçekleşmesi ve sürekli olarak geliştirilmesi için gerekli işlevlerin yanı sıra ölçüm işlemleri, varlık yönetimi ve daha birçok işlemi sağlamak için gerekli özellikleri içerecek. Bu nedenle platform, saha cihazlarının uzaktan yapılandırılmasına, olayların kısa sürede algılanmasına, izlenmesine ve ilgili raporların hazırlanmasına imkan verecek.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir