11 yıllık Bitcoinler el değiştirdi

0

11 yıllık Bitcoinler

Bitcoin piyasasının büyümesi ve kullanıcı sayısının artmasıyla, Bitcoin hareketleri ayrıntılı şekilde takip ediliyor. 11 yıllık Bitcoinler esrarengiz bir şekilde el değiştirdi.

11 yıllık Bitcoinler kim tarafından değiştirildi!

Bitcoin ve kripto paralar her ne kadar son birkaç yıllık dönemde hayatımızda daha fazla yer edinse de 11 yıllık bir geçmişi bulunuyor. Bu değişimin Satoshi Nakamoto tarafından yapıldığı iddiaları ortaya çıktı.

Bitcoin, 2019 yılında Satoshi Nakamoto tarafından icat edilmişti. Geçtiğimiz günlerde Bitcoin piyasasında şaşırtan bir hareketlilik gerçekleşti. Bitcoin’in çıkmasından 1 ay sonra üretilen ve şu anda 391 bin dolar piyasa değeri bulunan 50 Bitcoin el değiştirdi. Şubat 2009 yılındaki Bitcoinlerde yaşanan bu el değiştirmeyle, Satoshi Nakamoto geri döndü iddiaları da gündeme geldi.  Ayrıca bu dönemlerde Nakamoto dışında Bitcoin’i bilen kişi sayısının çok az olması, bu değişimin direkt olarak Nakamoto veya yakınındaki birileri tarafından yapılmış olabileceğini gösteriyor.

Nakamato’nun hesabında 1 milyon Bitcoin olduğu iddia ediliyor. Bu da yaklaşık 10 milyar dolarlık bir servete karşılık geliyor.

İki ayrı hesaba bölünen bu hareketin direkt olarak Nakamoto  tarafından veya onun bilgisi dahilinde yapılmış olduğu belirtiliyor. Yaşanan bu değişim sonrasında Bitcoin’in değerinde 500 dolarlık bir kayıp gerçekleşti.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>