2017’nin başarısız teknolojileri

0

2017’nin başarısız

2017’nin başarısız teknolojilerini inceleyerek bu yıla dair genel bir çalışma yaptık. Birçok başarılı girişimin olduğu 2017’de, 5 başarısız teknolojiyi ve teknoloji girişimini sizler için derledik.

2017’nin başarısız teknolojik gelişmeleri

Fake news: Facebook’daki sahte haberlerin 2016’daki ABD’de başkanlık seçimini etkilediğini iddia edilmişti. Bunun için sahte haberler ile propagandaların önlenmesine yönelik çalışmalar yapılmaya karar verilmişti. Ancak sahte haberler ile mücadele, şimdiye kadar başarısızlık ile sonuçlandı.

K5 robot: Güvenliğin robotlarla sağlanması için Knightscope K5 isimli bir robot geliştirilmişti. Amerika’da sarhoş bir kişi bu robota sinirlenerek yumruk attı ve suya düşürdü. Bu anı, robotlar ile insanlarının savaşının başladığı an olarak değerlendirebiliriz.

Model 3: Tesla’nın oldukça iddialı bir şekilde duyurduğu Model 3, üretimde yaşanan sorunlardan bir türlü kurtulamadı. Üretim hattında yaşanan sorunların ardından Tesla bir otomasyon şirketini satın almış ve 2018 için yeni hedefler belirlemişti.

iPhone 8: Büyük bir merakla beklenen iPhone lansmanında X model oldukça büyük bir ilgi görmüştü. Ancak aynı şeyi 8 için diyemiyoruz. iPhone 7 ile çok fazla benzerlik göstermesi nedeniyle 8 modeli 2017’nin başarısız teknolojileri arasında gösteriliyor.

Equifax: Tüketici kredisi raporlayan şirket, 2017’de büyük bir veri ihlali ile gündeme geldi. 140 milyon müşterisinin verilerinin çalındığı tespit edildi. Şirket CEO’su istifa etse de Equifax’in başarısızlığı yılın en çok konuşulanlarından oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>