2019’un en başarılı CEO’su açıklandı

0

Harvard Business Review tarafından yapılan araştırmayla 2019’un en başarılı CEO’su açıklandı. En başarılı CEO beklenenin aksine Tim Cook olmadı.

2019’un en başarılı CEO’su

Harvard Business Review 2019 yılında hem çalıştığı şirkette hem de küresel çapta kattığı değerlere göre en başarılı CEO’lar listesi oluşturdu. Listede birinci sırada olması beklenen Tim Cook bir hayli alt sıralarda kaldı.

Yapılan araştırmaya göre en başarılı CEO, Nvidia’nın CEO’su Jensen Huang oldu. Huang’ın listede ilk sırada yer almasında, Nvidia hisselerinin 2015’ten 2018’e 14 kat artması büyük rol oynadı.

Harvard Business Review’in 2018 tarihli listesinde ise Huang, üçüncü sırada yer almıştı. Her yıl başarısı sayesinde aldığı ek primlerle gündeme gelen Microsoft CEO’su SatyaNadella ise listede dokuzuncu sırada yer aldı. Teknoloji dünyasının en önemli isimlerinden Tim Cook, listede kendine 62. sırada yer buldu.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>