24 Solutions Türkiye pazarına girdi

0

Dijitalleşen dünyada hem kurumların hem de tüketicilerin, e-ticaret, bankacılık ve FinTech alanlarında veri-bilgi güvenliğinin en yüksek seviyede sağlanması önem taşıyor. Sürekli artan siber tehditler, özellikle online dünyada kredi ve banka kartı ile yapılan ödeme işlemlerinde güvenlik açısından global standartlara uygun çözümlere olan ihtiyacı da beraberinde getiriyor.

Üyeleri arasında Visa, Master Card, American Express, Discover ve JCB’nin yer aldığı PCI-SSC tarafından belirlenen ve ödeme sistemleri alanında dünyadaki en yüksek güvenlik standardı olan PCI-DSS sertifikasyonu bu alanda büyük önem taşıyor.

PCI-DSS alanında hem danışmanlık hem de denetim ve sertifikasyon hizmetini birlikte sunan 24 Solutions, şirketleşme sürecini tamamlayıp İstanbul’da açtığı ofisle Türkiye pazarına girdiğini duyurdu.

Online ödemede güvenlik artıyor

24 Solutions Türkiye Ülke Direktörü Emrah Elmas’ın ev sahipliğinde ve Türkiye Cumhuriyeti İsveç Başkonsolosu Therese Hydén katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda konuşan 24 Solutions CEO’su Daniel Werner, dijital dünyada nakitsiz topluma geçiş ve nakitsiz toplumlarda ödeme güvenliğinin sağlanması konusunda önemli veriler paylaştı.

Dünyada dijital ödeme yaygınlaşıyor

Daniel Werner, 2016 yılında açıklanan son raporlara bakıldığında 2015’te 426,3 milyar işlem gerçekleştiğine dikkat çekti. Nakit kullanma oranının banka kartları, alternatif ödeme sistemleriyle düştüğünü ifade eden Werner, en büyük araç olan kredi kartlarının yüzde 11,8’lik pay ile dünyada en çok tercih edilen dijital ödeme yöntemi olduğunu söyledi.

İsveç’te nakit parayla yapılan ödemelerin, tüm alışverişlerin sadece yüzde 2’sini oluşturduğuna ve yüzde 98’inin dijital ödeme yöntemleriyle yapıldığını belirten Werner, “İsveç’in hedefi kağıt ve madeni paradan tamamen kurtularak dünyanın ilk yüzde 100 nakitsiz toplumu olmak” dedi.

24 Solutions Türkiye Ülke Direktörü Emrah Elmas ise yaptığı konuşmada 176 milyon adete ulaşan kart sayısıyla Türkiye’nin Avrupa liginde ilk sıraya yerleştiğine dikkat çekerek, kartlı ödemelerin hane halkı harcamaları içindeki payı son 5-6 yılda yüzde 40’a çıktığını belirtti. 

2016 yılında 306 milyonu aşkın online alışveriş işleminin yapıldığı hatırlatan Emrah Elmas, “Türkiye’de e-ticaret pazarı 24,7 milyar TL’lik bir büyüklüğe sahip. 24 Solutions’ın PCI-DSS standartlarında güvenlik sunan tüm şirket ve kurumlar, tüketicilerin tercihlerinde her zaman ön sıralarda olacaktır” şeklinde konuştu.

24 Solutions’ın çalışmalarını yakından takip etmek ve bilgi almak için tıklayınız.

 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>