30 bin KOBİ n11.com ile e-ticaretle tanıştı

0

Bilgen+Aldan+AlbayrakSürdürülebilirliği benimseyen markaların, kârlılıklarını ortak değer yaratarak artırmak için nasıl stratejiler oluşturmaları gerektiğini, inovasyonu ve yenilikçi çalışmaları nasıl kullanacaklarını tartıştıkları Sürdürülebilir Markalar Konferansı, 26-27 Mayıs tarihlerinde Park Bosphorus İstanbul Otel’de gerçekleştirildi. Sürdürülebilir ve uzun vadeli hedeflerle yola çıkan e-ticaret platformu n11.com, Sürdürülebilir Markalar konferansları serisinin İstanbul ayağına, Platin Sponsor olarak destek verdi.

Konferansın ikinci gününde n11.com Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Bilgen Aldan Albayrak ana konferans programında, n11.com açık pazar yeri platformu ile yeni ekonomide yeni iş modeli ile markanın doğuşu, farklılaşması, markalaşmaya giden başarı hikâyesini anlattı.

n11.com’un kuruluşundan bu yana geçen 2 senelik zaman zarfında, KOBİ’lere güçlü bir e-ticaret kanalı sunarak hızlı ve istikrarlı bir büyüme gerçekleştirdiklerini söyleyen Bilgen Aldan, “n11.com olarak, sektörün gelişimine katkı sağlayacak ve tüketicinin e-ticarete dair algısını değiştirecek çalışmalar yapıyoruz. Gerçekleştirdiğimiz hızlı başlangıcı 2015 yılında sektörün büyümesine ön ayak olacak yeni projelerle sürdürülebilir şekilde geliştirmeyi hedefliyoruz. Sektöre iki sene önce giren yeni bir oyuncu olarak bu noktaya gelmemizi güçlü altyapımıza ve yenilikçi çalışmalarımıza borçluyuz. Türkiye’de e-ticaret yeni ve özgün bir satış kanalı olarak firmaların gündemine girdi. Geleneksel satış kanallarıyla ulaşamadıkları kitleye ulaşan üreticiler, pazarlama ve bilişim altyapısı desteği ile e-ticaretin farkını yaşadılar.

Teknoloji ve inovasyondaki başarımız ile Türkiye’deki e-ticaret sektörünü şekillendirmeyi ve yerel işletmeleri destekleyerek sektörü büyütmeye devam etmeyi hedefliyoruz. Güçlü bir pazarlama ve daha gelişmiş bir altyapı ile Anadolu’da büyük hacimlerde üretilen ürünleri Türkiye’nin tüm bölgelerine genişletmek mümkün. Sürdürülebilir iş modeli olarak hayata geçmiş n11.com açık pazar modelinin Türkiye ekonomisinin temel çark ve belkemiklerinden biri olan KOBİ’lerin kalkınmasına ve dijital ekonomiye dâhil olmalarına imkân veriyor” dedi.

Sektörde var olduğu 2 sene boyunca n11.com’un elde ettiği başarının sadece ticari faaliyetlere dayanmadığını ifade eden Bilgen Aldan, “Liderlik, işinizi çok iyi yapmanın yanı sıra, topluma ve yaşadığımız dünyaya karşı sorumluluklarımızın da farkında olmayı gerektiriyor. İşimizin sürdürülebilirliğinin sadece içinde yaşadığımız toplum ve çevre sürdürülebilir olduğu takdirde mümkün olabileceğine inanıyoruz.

“Ülkemizde de tüketicilerin artık sürdürülebilirlik ve kurumsal sosyal sorumluluk konusunda daha fazla bilgi sahibi olduğunu ve daha dikkatli davrandığını görüyoruz. Tüketicilerin gözündeki bu değişim, marka algısına çok büyük etki yapıyor ve sürdürülebilirlik alanında başarılı olan şirketler, toplumdan sosyal lisans alan şirketler haline geliyor. n11.com olarak biz de tüm projelerimize sürdürülebilirlik çatısının altında yer vermeye çalışıyoruz, çünkü ancak uzun dönemli çalışmaların uzun soluklu fayda getireceğine inanıyoruz. Projeler ihtiyaca cevap veriyorsa ve sürdürülebilir etkileri oluyorsa proje yararlı oluyor. Ancak, projelerin sadece finansal destekle kalmaması son derece önem arz ediyor. Bu kapsamda biz, sürdürülebilirlik kavramını, iş yapış şeklimizin merkezine alıyoruz. Ülkemize, insanımıza katma değer yaratmak için her geçen gün daha büyük bir özveri ve emekle çalışıyoruz” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>