3D baskılı drone üretilecek

0

Airbus ve Local Motor ortaklığıyla, 3D baskılı drone üretilecek. Bu ortaklık, havacılık teknolojilerinde önemli bir verimlilik sağlayabilir.

3D baskılı drone ortaklığı

Havacılık sektörünün dev ismi Airbus, 3D baskı alanın faaliyet gösteren Local Motor ile yeni bir ortaklık kurdu. Bu ortaklık kapsamında iki şirket, drone ve otonom araç üretimi yapacak.

Local Motor CEO’su Jay Rogers yaptığı açıklamada, günümüz ulaşım altyapısının esnek olmadığını ve bunun ciddi bir yatırıma yol açtığını söyledi. Mikrofabrika üretim anlayışının, bu durumu değiştireceği ve daha az parçayla daha verimli üretim yapılabileceği belirtiliyor.

LM tarafından 2016 yılında geliştirilen Oli isimli servis aracında yüzde 90 daha az parça kullanılmış ve yüzde 100 geri dönüştürülebilir malzeme tercih edilmişti.

İki şirketin yaptığı ortaklıkla hem droneların hem de otonom araçların daha verimli bir şekilde üretilmesi planlanıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>