3D baskılı katı hal pil için pazar büyüyor

0

3D baskılı katı hal pil

Silikon Vadisi girişimi Sakuu, dünyada bir ilk olan 3D baskılı katı hal piller için bir pilot tesis kurdu.

Sakuu: “Silikon Vadisi’ndeki pil platformu baskı girişimleri için son teknoloji, çok yönlü bir mühendislik merkezi” açtığını bildirdi ve bu merkezin “ölçekli pil için ağ geçidi olarak hizmet edeceğini” iddia etti.

Pilot pil üretim tesisi, gerçek müşteriler için şimdiden 3D baskılı katı hal pilleri üretiyor. Yeni “mühendislik merkezi” bunu bir sonraki seviyeye taşıyacak ve şirketin gerçek merkezi olarak hareket edecek. Yeni tesis Sakuu’nun iki amiral gemisi ürününü sergileyecek. Birincisi, Sakuu’nun yenilikçi, güvenli, ultra yüksek enerji yoğunluklu katı hal pilleri özel şekil ve boyutlarda hızla yazdırabilen dünyanın ilk ölçekli 3D baskılı Kavian platformu. İkincisi, Sakuu’nun tıbbi cihazlar, IoT sensörleri ve diğer son teknoloji elektrikli cihazlar üretebilen pilsiz üretim platformları.

Küresel Tedarik Zinciri ve Lojistik Başkan Yardımcısı Sean Sharif: “Gelecek olan basılı pillerimize yönelik güçlü talep nedeniyle hızlı bir büyüme aşamasındayız. Yeni tesisimiz, Sakuu G-One adlı ilk 3D baskı platformu giga fabrikamızın yolunu açıyor. Tesis, giga fabrikalarımızın hızlı bir şekilde devreye alınmasını sağlamak için ekiplerimizin pil baskı teknolojilerimizin tüm yönlerine ince ayar yapmasına olanak sağlayacak ” diyor.

Ölçek olarak, genç şirket 2028 yılına kadar 60 GWh pil üretim kapasitesine ulaşmayı hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>