3D diş protezi üretiliyor

0

3D diş protezi

3D diş protezi, diş hastalarını önemli bir yükün altından alıyor. NexDent 5100 ile üretilen 3D diş protezi, hastaya göre özelleştirilebiliyor.

3D diş protezi 14 saatte üretilebiliyor

3D Systems, yeni bir dijital diş hekimliği sistemi olan NextDent 5100’ü başlattı. Portföyüne 18 yeni reçine ekleyen şirket, düşük maliyetle özel diş protezlerinin üretimini hızlandırdı. Şu anda bir diş protezinin üretimi yaklaşık 14 saat sürebiliyor. Birebir uyumlu olan bu protezler, hastanın diş ve diş eti renklerine göre özelleştirilebiliyor.

3D Systems CEO’su Vyomesh Joshi, geçtiğimiz günlerde yapılan röportajda, şirketin hem sektörlere hem de malzeme yeniliğine odaklanacağını söyledi. Ayrıca 3D teknolojisinin kullanımı ile diş hekimliğinin daha öngörülebilir ve etkili olacağını belirtti.

3D yazıcının ve diğer otonom teknolojilerinin sağlık sektöründe kullanımı kişisel tedavi sağlamanın yanı sıra, müdahaledeki hata oranlarını da azaltıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>