3D yazıcıyla tekne üretildi!

0

Bilim insanları, 3D yazıcıyla tekne üretmeyi başardı. Dünyanın en büyük teknesi olan bu çalışma, tek parça halinde basıldı.

3D yazıcıyla tekne basıldı

Maine Üniversitesi’nden bilim insanları, 3D yazıcı kullanarak dünyanın en büyük teknesini bastı. 3Dirigo isimli bu tekne hem dünyanın en büyük teknesi olması hem de 3D yazıcıyla basılan en büyük parça olmasıyla Guinness Rekoru kırdı.

Uzunluğu 7 metre olan bu teknenin, ağırlığı ise 2 tondan daha fazla. Araştırmacılar, tekneyi basmak için kullandıkları 3D yazıcının daha büyük bir potansiyele sahip olduğunu belirtiyor. Araştırmacılara göre bu 3D yazıcı ile 30 metre uzunluğunda ve 7 metre genişliğinde nesneler basılabilir.

Polimer kullanarak üretim yapan 3D yazıcının, gelecek ABD ordusunun çalışmaları için kullanılabileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>