Techinside Google News
Techinside Google News

42,5 milyon dolar yatırım alan girişimin sırrı

Bilgisayar güvenliği alanında faaliyet gösteren Illumio’nun öyle esaslı bir ürünü var ki yatırımcılar daha ürün ortaya çıkmadan kesenin ağzını açtılar.
- Advertisement -

Yatırımcılar arasında Salesforce.com CEO’su Marc Benioff, Yahoo kurucusu Jerry Yang, Box’un kurucusu Aaron Levie, Andresseen Horowitz’den Ben Horowitz, Joe Lonsdale, Data Collective’den Matthew Ocko ve ilk VMware çalışanlarından olup daha sonra General Catalyst Partners’ın risk sermayesinin başına geçen Steve Herrod bulunuyor.

Illumio, bulut dünyası için güvenlik sistemleri tasarlıyor. Özellikle son aylarda bulut üzerindeki güvenlik açıkları ve yaşanan sızmalar Illumio’nun çözümünü farklılaştırıyor. Steve Herrod salı günü blogunda şirket hakkında ‘‘Illumio Amazon, Google ve Microsoft’un sağladığı herkese açık bulutta veya gerçek/sanal özel sunucularda çalışan uygulamaların etrafında nereye ne zaman giderse gitsin onunla beraber kalan koruyucu bir baloncuk oluşturuyor’’ bilgisini verdi.

Adrew Rubin, PJ Kirner ve birkaç eski Cisco, VMware ve McAfee çalışanının kurduğu Illumio’nun ‘Adaptive Security Platform’ adını verdikleri yeni teknoloji yatırımcılarına göre hackerların sonu olacak.

Illumio’yu farklı kılan bir diğer şey de otomatik olarak çalışması. Ağ hakkında bir şeylerin değiştiğini fark eden Illumio güvenliğini bu değişikliğe göre ayarlıyor.

Illumio’nun CTO’su yaptığı açıklamada ‘‘Bazı müşterilerimiz çok büyük ve milyonlarca güvenlik duvarı kuralları var. Bunun üstesinden gelmek neredeyse imkansız gibiydi ancak bilişim yardımıyla bunun üstesinden geliyoruz’’ diye konuştu. Müşteriler arasında bünyesinde oldukça fazla veri barındıran Morgan Stanley, Yahoo ve Creative Artists Agency gibi şirketler bulunuyor. Cohen Illumio’nun tam 25 müşterisinin olduğunu ve sunulan teknolojinin üretilmesi çok zor olduğundan bu sayının artmaya devam edeceğini söylüyor.

Belki de bu durum en önemli yatırımcılardan bazılarının neden Illumio hakkında bu derece heyecanlandıklarını gösteriyor olabilir.

Türkiye’de bulut alanında son yıllardaki gelişmeleri göz önüne alacak olursak belki de Türk yatırımcıların da Türkiye’de olmasa bile yabancı ülkelerde benzer alanlarda faaliyet gösteren şirketlere yatırım yapmayı düşünme zamanı gelmiş olabilir. Elbette bu yatırımları gerçekleştirirken satınalma da göz önüne bulundurulması gereken seçenekler arasında yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:23:54

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir